Kuntavaalit lähestyvät!

Kokoomus on lähtenyt Kouvolassa hakemaan vaalivoittoa, tietenkin. Ehdokasasettelu on kovassa vauhdissa, mutta vielä olemme jäljessä tavoitteestamme. Tarvitaan lisää ehdokkaita siksi haastankin jokaisen mukaan talkoisiin joko itse ehdokkaaksi tai hankkimaan ehdokkaan/ ehdokkaita.

Meidän yhdistyksen jäsenet ovat hankkineet kanta-Kouvolan alueelta hyvin ehdokkaita ja suurin kiitos tästä työstä menee Lavosen Eskolle. Lalli on kiertänyt, soittanut ja tavannut lukuisan määrän henkilöitä ja saanut Kokoomuksen listalle hyviä ehdokkaita. Kokoomuksen tämän hetkinen päätavoite on kerätä täydellä listalla paljon ääniä! Vielä ei jaeta paikkoja eikä nimitetä henkilöitä lautakuntiin > sen aika tulee vaalien jälkeen!

Kouvolan Kokoomus ry tukee oman yhdistyksen ehdokkaita lehtimainoksella.

Olemme saaneet uusia jäseniä, hienoa! Tervetuloa  mukaan toimintaan ja ideoimaan tulevia tapahtumia!

Syyspuolella olimme mukana markkinoilla, keväälle ei ole vielä mitään ohjelmaa lyöty lukkoon. Uusia ideoita otetaan mielellään vastaan!

Kuntavaalien jälkeen alkaa maakuntavaalien työstäminen ja ehdokkaita tarvitaan sinnekin! Olethan mukana?

Tavataan kevätkokouksessa 21.3.2017!

Sirpa Laari